Zasiadka teamowa na Szmaragdowym Stawie - CARP-WORLD sklep dla karpiarzy

Wiosna w tym roku dość późno zawitała w naszym kraju więc planowana zasiadka teamowa na łowisku Szmaragdowy Staw stała pod znakiem zapytania. Prognoza jak i Alert Pogodowy informował nas o silnych porywach wiatru jak również możliwości opadu gradu. Jak to się mówi "Karpiarz żadnej pogody się nie boi".

Jedziemy! 

O godzinie 13:00 meldujemy się na swoich stanowiskach. Kolejne dwie godziny poświęcamy na rozłożenie niezbędnego sprzętu który będzie potrzebny do przetrwania kilku dni nad wodą.

To moja pierwsza zasiadka na tym jakże pięknym zbiorniku, więc decyzja na jakie przynęty będę łowić nie była trudna. Salmon&Peach to zdecydowanie moja ulubiona seria przynęt od Karela Nikla. Klasyczny bałwanek na jednym kiju na dwóch pozostałych Criticalsy.

Wszystkie trzy zestawy lądują na środku zbiornika.

Dwie doby mijają w doborowym towarzystwie przy trwających do późnych godzin wieczornych rozmowach i dobrej zabawie. Anomalie pogodowe jakie nam towarzyszyły namieszały karpiom w głowach, tak że nikt na łowisku od kilku dni nie miał kontaktu z rybą.

W przed ostatni poranek po kolejnej nocy bez pika zacząłem kombinować z miejscówkami i co kilka godzin przewozić zestaw co również nie przyniosło rezultatu. Karpie po prostu nie pobierały pokarmu z dna.

Wpadłem na pomysł zrobienia kilkumetrowego przyponu z fluorocarbonu, małego haczyka i białego popka.

Po zaledwie pół godzinie pierwsze branie... i co? Spinka ładnej ryby. Nie zastanawiając się dłużej wszystkie moje zestawy właśnie przerabiam na tą metodę ala Zig Rig.

Otworzyłem worek z braniami.

Jadąc wiele set kilometrów na to łowisko nie mogłem pozwolić sobie na wrócenie z zasiadki o kiju, więc zmiana taktyki okazała się strzałem w dziesiątkę

Przemo na koniec doławia pięknego kulistego karpia Gratulacje.

Dziękuje za wspólnie spędzony czas a w szczególności za przyjęcie do Teamu Karel Nikl. 

Pozdrawiam

Kuba Basierak - Karel Nikl Team

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Śledź nas na Facebooku