Poznawać nowe karpiowe miejsca - Carp-World

Poznawać nowe miejsca

catch report, zasiadka karpiowa, uroczysko karpiowe, carp world team

W tym roku postanowiłem sobie, że odwiedzę kilka łowisk na których jeszcze nigdy nie byłem. Tym razem wybór padł na Uroczysko Karpiowe. Woda dobrze znana chyba wszystkim karpiarzom na Śląsku i nie tylko.

Przed wyjazdem zaczerpnęłam trochę informacji od kolegów którzy tam już byli, wszystkie informacje sprowadzały się do jednego "dalekie wywózki".

Ale czy warto zawsze łowić  jak wszyscy? Po dotarciu na łowisko stwierdziłem, że jeden swój zestaw  położę  na odległości około 50/70 metrów od brzegu, natomiast dwa zestawy powędrują na połowę łowiska. Jak później się okazało był to strzał w dziesiątkę!

Już w pierwsza dobę zameldował  się piękny karp  o wadze 21kg, którego udało mi się złowić na kulkę Scopex Squid 21mm za dipowana i obtoczona w  Power Dipie, dodatkowo zasypana garścią kulek w tym samym rozmiarze. Druga doba niestety bez brania, jednak spędziłem ja na obserwowaniu wody. Ryba w dzień pokazywała się w połowie zbiornika, lecz wieczorem spławy były coraz bliżej brzegu. Postanowiłem przestawić swoje markery na około 90metr. To był kolejny strzał w dziesiątkę, udało się z tych miejsc wypracować kilka ryb tym razem Krillberry, w połączeniu z boosterem Strawberry był numerem jeden!

Zasiadka jak najbardziej na plus, ryby w bardzo dobrej kondycji mimo dużej presji na wodzie, na pewno jeszcze kiedyś tu wrócę. 

Arek Mizera - Carp-World Team