Przepiękne zakończenie sezonu - Carp-World

Przepiękne zakończenie sezonu

karel nikl team polska, karel nikl, zasiadka karpiowa, catch report, carpfishing
Listopad w tym roku zaskoczył nie tylko mnie. Temperatury dochodzące do 20 stopni w dzień nie jednego z nas bardzo ucieszyły. Tak było i ze mną, więc postanowiłem spędzić szybkie 2 doby nad wodą. Na zasiadkę wybrałem się z kolegą Tomkiem, nie nastawialiśmy się bardzo na jakieś spektakularne efekty, bardziej chodziło nam o miłe spędzenie czasu nad wodą, gdyż koniec sezonu zbliża sie nieubłaganie.
Po dojechaniu na miejsce szybkie rozpakowanie i wędki w wodzie. Jako że zasiadka trwała tylko 2 dni nie było czasu na kombinowanie, na zestawy poleciała przynęta na którą już łowiłem ryby na tym zbiorniku i zarazem mój ulubiony Scopex&Squid. O godzinie 14 podczas drzemki z łóżka wyrywa mnie dźwięk centralki. Podnoszę kij i „jest” po kilkuminutowym holu w podbieraku ukazał mi się piękny karp z wielkim brzuchem. Szybkie ważenie i wskazówka zatrzymuje sie na 21 kilogramie. Byłem mega szczęśliwy i nie mogłem w to uwierzyć. Kilka godzin później kolejny strzał, niestety tym razem „spinka”. Noc nie przyniosła żadnego brania i wyspani zaczęliśmy się pakować do domu gdy nagle mój sygnalizator kolejny raz zagrał. Ryba uciekła mi za wyspę, ale na szczęście udało sie ją wyholować i znowu w podbieraku mam piękną rybę. Tym razem wskazówka zatrzymuje sie na 19 kg.
Niestety musiałem zwinąć wędki i wracać do codziennych obowiązków. Szybka ale mega udana zasiadka, w której mój ukochany Scopex&Squid znów mnie nie zawiódł dając mi trzecią rybę 20+ w tym sezonie. Najprawdopodobniej była to moja ostatnia zasiadka tego sezonu ale przy pogodzie, którą obserwujemy od kilku lat kto wie…

Pozdrawiam
Erwin Macugowski
Karel Nikl Team Polska