Magiczne 20+ - Carp-World

Magiczne 20+

Witam wszystkich!

Ten wypad na Hawłowice był bardzo spontaniczny i przede wszystkim udany. Dostałem wiadomość od Erwina czy nie chcę terminu na Hawły, gdyż on na ostatniej swojej zasiadce dostał kontuzji. Bez zastanowienia przyjąłem rezerwacje. Ta 3-dobowa zasiadka okazała sie strzałem w 10, ale to po kolei.

Po zameldowaniu na łowisku dobre wieści składający się koledzy mówią o ładnych rybkach na macie, także pierwszy impuls do działania. Rozkładanie w samo południe, taktyka taka sama jak zawsze. 2 kije na bałwanki  mianowicie Scopex&Squid i Krillbery oraz pojedynczy Criticals Gigantica na dłuższym włosie. Na zestaw pół łyżki pelletu 4.5mm i 6mm i pół łyżki konopi + PVA z pokruszonymi kulkami w danej nucie zapachowej.

 

 

Pierwszy strzał Krillberry i melduje sie znany wszystkim Wojtek

Kolejny strzał Gigantica. Długi hol, mocne odjazdy i jest w podbieraku. Patrzymy do podbieraka, ukazuje się długi karp z bardzo grubym grzbietem, myślę sobie to może być to. Nic bardziej trafionego nowa życiówka i wymarzone 20+. Emocje sięgnęły zenitu...

 

Nastała nocka i niespotykana cisza. Przez całą zasiadkę ani piku w nocy co dało okazję wypocząć. Brania były systematyczne 6:00 ,11-14:00 i 17:00.

 

Wtorek przywitał nas burzami i deszczem. Brak możliwości nawet na przewiezienie zestawu. Czas podczas opadów spędziłem na robieniu przyponów. Koło godz: 16:00 przestało padać postanowiliśmy wywieźć i czekać.

 

 Przed samym odjazdem podczas składania 2 strzały pierwszy karpik 18.40kg, a drugi niestety spinka. Udało sie wyholować 10 ryb w przedziale 8.50kg - 20.40kg.

Tym oto akcentem zakończyłem zasiadkę którą spędziłem z Krzyśkiem z Wędkarstwa NTK.  

Pozdrawiam :) i życzę połamania ;)

Dominik Kobak - Akademia Karel Nikl